مدیر گروه و عضو هیات علمی

زمینه های پژوهشی

سیستم های تصمیم گیری هوشمند مکانی و داده کاوی مکانی

پردازش تصاویر ماهواره ای

تلفیق سیستم های اطلاعات مکانی، فتوگرامتری و سنجش از دور

زمینه های فعالیت اجرایی

طراحي و پياده سازي سيستمهاي اطلاعات مكاني کاربردي

 پردازش تصاوير ماهواره اي کاربردي

طراحي و پياده سازي سيستمهاي اطلاعات مكاني همراه

طراحي و پياده سازي سيستمهاي واقع گرايي سه بعدي مجازي

طراحي و پياده سازي سيستمهاي اطلاعات مکانی تحت وب

طراحي و پياده سازي خطوط توليد داده­ هاي مکاني به روش فتوگرامتري رقومي

توليد داده­ هاي مکاني با روش پهپاد فتوگرامتري

نقشه برداری زمینی

تهیه داده مکانی با استفاده از روش های سیستم های تعیین موقعیت ماهواره ای

مدلسازی سه بعدی آثارتاریخی با روش فتوگرامتری برد کوتاه

آموزش کاربردی نرم افزارهای تخصصی فناوری اطلاعات مکانی

همکاری در زمینه فعالیت های پژوهشی، اجرایی و آموزشی

آموزش نرم ­افزاری مدلسازی سه­ بعدی با استفاده از فتوگرامتری بردکوتاه و پهپاد فتوگرامتری

UAV_Photogrammetry_Abbasi_V2

لینک دانلود فیلم های آموزشی نقشه برداری http://www.aparat.com/abbasi1355

لینک دانلود فیلم های آموزش برنامه نویسی تحت اتوکد http://www.aparat.com/v/f3Rqu

لینک فیلم های آموزش برنامه نویسی پایتون تحت ArcGIS http://www.aparat.com/v/GSp15

لینک دانلود فیلم های آموزشی نرم افزار تفکیک آپارتمان http://www.aparat.com/v/okmpR

لیتک فیلم های آموزش تجزیه و تحلیل مکانی و مکان یابی

http://www.aparat.com/v/eyDUs

لینک دانلود داده های مربوط به فیلم های آموزش مکان یابی

ArcGIS

طرح جلد نهایی

کتاب ساخت برنامه‌های کاربردی تحت وب با ArcGIS

این کتاب برای توسعه‌دهندگان وب نوشته شده است که می‌خواهند بدانند چگونه از مهارت‌های خود برای نوشتن برنامه‌های تحت وب برای ArcGIS استفاده کنند. خواننده از قبل هیچگونه دانش ArcGIS نیاز ندارد.

لینک خرید

Abbasi_VBA

معرفی کتاب: برنامه نویسی کاربردی ویژوال بیسیک تحت اتوکد

اتوکد به عنوان یک نرم افزار پردازش داده­ های برداری برای ورود به سیستم اطلاعات مکانی در کشور ما اهمیت فراوانی دارد.

با توجه به نیاز صنعت به انجام فرآیندهای مکانی با دقت و سرعت بالا، نیاز به برنامه­ نویسی در راستای خارج نمودن این فرآیندها از حالت سنتی ضروری است. در این راستا، این کتاب (برنامه نویسی کاربردی ویژوال بیسیک تحت اتوکد) امکان توسعه برنامه ­های کاربردی در محیط نرم ­افزار اتوکد را به کمک برنامه ­­نویسی ویژوال بیسیک به زبان ساده شرح می­دهد. معمولا برخی فعالیت­ها در محیط اتوکد به صورت تکراری بوده و می­ توانند به کمک برنامه­ نویسی سریع­تر و دقیق­تر انجام شوند. این کتاب سعی دارد به کاربران خود آموزش دهد که فرآیندهایی که در محیط اتوکد انجام می­ دهند، قابل بهبود می­ باشد.

ساختار کتاب طوری طراحی شده است که استفاده کننده به سرعت با محیط برنامه­ نویسی کاربردی تحت اتوکد آشنا شده و بتواند برنامه­ های مورد نیاز خود را بدون داشتن تجربه برنامه ­­نویسی، نوشته و فرآیندهای کاری سنتی با اتوکد را تا حد امکان اتوماتیک نماید که در نتیجه زمان و هزینه کاهش یافته و دقت نیز افزایش می ­یابد.

این کتاب برای تمام افرادی که با محیط اتوکد آشنا بوده و فعالیت­ های کاری خود را با این نرم­ افزار انجام می­ دهند، می­ تواند مفید باشد. بطورکلی مطالعه این کتاب برای متخصصین نقشه­ برداری، عمران، کشاورزی، منابع طبیعی، معماری، آب، شهرسازی، کامپیوتر، برق، معدن، مکانیک و تمامی رشته­ های مرتبط با نقشه پیشنهاد می ­گردد.

این کتاب می­تواند در درس برنامه­­ نویسی رشته­ های فوق برای مقطع کارشناسی ناپیوسته، پیوسته و کارشناسی ارشد تدریس شود.

با مطالعه این کتاب می­ توان برنامه­­ های کاربردی تحت نرم ­افزار اتوکد از نسخه ۲۰۰۰ تا ۲۰۲۰ و نرم ­­افزارهای مختلف شرکت Autodesk مانند AutoCAD 3D Map و AutoCAD Civil 3D نوشت.

فصل ۱ – آشنایی با محیط VBA در اتوکد فصل ۲- آشنایی با اصول برنامه ­نویسی VBA فصل ۳ – آشنایی با ترسیم اشیا گرافیکی فصل ۴ – کنترل خصوصیات و ویرایش اشیا گرافیکی فصل ۵ – انتخاب اشیا گرافیکی فصل ۶ – اجرای اتوماتیک برنامه و کنترل منوها و نوارابزارها

مولف : مهندس محمد عباسی، عضو هیات علمی موسسه آموزش عالی عمران و توسعه

ناشر: انتشارات مرکز تحقیقات نقشه برداری سازمان نقشه برداری کشور

لینک خرید اینترنتی کتاب

Abbasi_Python

معرفی کتاب برنامه نویسی شیئ گرا در ArcGIS با زبان برنامه نویسی Python

کتاب برنامه نویسی شیئ گرا در ArcGIS با زبان برنامه‌نویسی Python حاوی آموزش مفاهیم برنامه ­نویسی شیئ ­گرا  ArcObjects  با زبان برنامه ­نویسی پایتون برای نوشتن برنامه ­های کاربردی و ویژه سازی نرم­ افزار ArcGIS برای علاقه­ مندان و دانشجویان کلیه رشته­های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری منتشر شد.

استفاده از سیستم اطلاعات مکانی (GIS) در اکثر سازمان­ها و شرکت­های دولتی و خصوصی گسترش یافته است. مهمترین نکته در ایجاد یک سیستم اطلاعات مکانی موفق، داشتن نرم افزاری بومی با قابلیت­های مورد نظر کاربران می­ باشد. این مهم فقط با برنامه­ نویسی و ویژه­ سازی نرم­ افزار محقق می­ شود. در این راستا این کتاب قصد دارد برنامه­ نویسی تحت ­ArcGIS را به زبان ساده با استفاده از زبان برنامه­ نویسی پایتون آموزش دهد. زبان و نحوه آموزش در این کتاب طوری است که همه خوانندگان با آشنایی اندکی با سیستم­های اطلاعات مکانی و برنامه­ نویسی می­ توانند برنامه‌نویسی تحت GIS را به سرعت و به راحتی فراگیرند. با توجه به نیاز شدید بازار کار به برنامه­ نویسGIS، این کتاب می­ تواند به عنوان یک منبع درسی و آموزشی مفید برای علاقه­ مندان و دانشجویان کلیه رشته‌های دانشگاهی استفاده گردد.

فصول کتاب عبارتند از :

فصل ۱ – مقدمه فصل ۲- آشنایی با زبان برنامه­ نویسی پایتون فصل ۳ – آشنایی سریع با  ArcPy فصل ۴ – توصیف داده ­ها فصل ۵ – مدیریت لیست اشیا در  ArcPy فصل ۶ – مدیریت انتخاب داده ­ها در  ArcPy فصل ۷ – مدیریت جداول توصیفی فصل ۸ – مدیریت ساختار هندسی داده­ های مکانی فصل ۹ – مدیریت لایه ­ها و نقشه­ ها در  ArcMap فصل ۱۰ – مدیریت خطاها فصل ۱۱ – ویژه­ سازی نرم ­افزار با  Add-in

مولف : مهندس محمد عباسی، عضو هیات علمی موسسه آموزش عالی عمران و توسعه ناشر: انتشارات نوآور

لینک خرید اینترنتی کتاب

دانلود کتاب الکترونیکی نقشه­برداری عمومی

(قابل استفاده برای دانشجویان کارشناسی رشته­های مهندسی نقشه­برداری، عمران، معماری، شهرسازی، معدن، کشاورزی،آب، خاکشناسی، منابع طبیعی، محیط زیست، جغرافیا، باستانشناسی و …)